FAQ - Vanlige spørsmål og svar
Her finner du svar på de vanligste spørsmålene vi får fra våre reisende som skal til Playitas Resort.
Hvor mye koster de forskjellige treningsøktene på Playitas Resort? Passet til Playitas Sport & Activity-program er vanligvis gratis med mindre annet er oppgitt. Noen treningsøkter, som WOD, Indoor cycling og yoga er mot betaling og Bestill og betal i sportsbookingen Her kan du lese mer om hva som er inkludert på Playitas Resort.
Når er sportsbooking, golfklubb etc. åpen? Sportsbooking: 8.00-19.00. Sykkelsenter (sykkelutleie): 8.00-12.00 og 15.00-18.00. Treningsstudio: 8.00-13.00 og 15.00-20.00. Golfklubben: 8.00-16.00. Tennis (kan bestilles mellom): 8.00-19.00. Dykkesenter: 9.00-17.00.
Finnes det ferdige treningspakker som kan forhåndsbestilles? Ja. Les mer om arrangementsuker og gjestespill i vår treningskalender. Vi tilbyr også rimelige surfekurs og golfpakker. Påvirkes det vanlige tilbudet når et arrangement arrangeres? Det vanlige tilbudet er alltid tilgjengelig for alle gjester uansett om det er et arrangement på Playitas eller ikke. Spesielle forelesninger og lukkede klasser som finner sted under arrangementet er kun for deltakerne som deltar på arrangementet.
Kan du leie treningsrommet? Nei, treningsstudioet skal være tilgjengelig for alle våre gjester. Du kan imidlertid leie WOD-Boxen, som er et utendørs treningsstudio med tak som gir utmerkede muligheter for styrketrening, Functional training, boksing og kampsport.
Er det headset å låne for meg som instruktør? Ta kontakt med vår gruppe- og arrangementsavdeling før avreise for å forhåndsbestille/garanti headset. Telefon: 08-519 307 07 (hverdager unntatt helger kl 9.00–12.00) Friidrettsarenaen som ligger 5 km fra hotellet og som gjestene har tilgang til, hvor mye koster det å bruke den og hvordan booker jeg meg inn? Friidrettsanlegget er tilgjengelig man-fre 9.00-14.00 og helger på forespørsel. Grupper bestiller timer på forhånd via vår gruppeavdeling. Individuelle bestillinger gjøres direkte i sportsbookingen og koster €3/time/person. Nøkkel til anlegget fås i forbindelse med bestilling.
Hvordan går vi frem når vi ønsker å bestille på sykkel fra de ulike flyselskapene? Sykkeltransport på flyet må bestilles på forhånd. Les mer under det respektive flyselskapets nettsider, SAS og Braathens. Transport på destinasjon fra flyplass til hotell er ekstra. Alltid forhåndsbestilt med Apollo. Trenger du et internasjonalt golfkort for å spille eller er et vanlig grønt kort tilstrekkelig? Grønt kort er nok.
Hvilket handikap må du ha? Det er ingen handicapkrav for å spille på banen.
Kan du bestille golftider på forhånd? Ja, du kan forhåndsbestille golftider på golfbookings@playitas.net. Les mer om golf på Golf på Playitas. Apollo tilbyr rimelige golfpakker med 3 eller 6 dagers ubegrenset golf. Les mer om hvordan du forhåndsbestiller pakkene her.
Finnes det klubber å leie for både høyre- og venstrespillere? Ja.
Hvor mye koster det å spille golf? Avgifter for greenfee finner du på playitas.net/en/golf/tee-time.
Hvor kan jeg kjøpe mer treningstøy og utstyr på Playitas Resort? Golfklær kan kjøpes på golfklubbhuset, ellers er det et godt utvalg av funksjonelle klær, sko og utstyr å kjøpe i sportsbookingen på Plaza Rambla. Fungerer det å bestille all trening på stedet? Ja, ingen trening må forhåndsbestilles, men er dere en gruppe må treningsområder, fasiliteter og OL-basseng bestilles før avreise. Det samme gjelder dersom du ønsker å leie sykkel i seks dager eller mer.
Finnes det opplæring tilpasset personer med nedsatt funksjonsevne? Det kommer an på hvilken funksjonshemming som gjelder. Opplæring for rullestolbrukere arrangeres for eksempel ikke.
Må jeg forhåndsbestille en sykkel? Sykler bør forhåndsbestilles dersom du har tenkt å sykle hele uken. Fremfor alt er det viktig å forhåndsbestille i høysesongen mellom november og april. Forhåndsbestillingsskjema finner du her (under prislister). Etter at registreringen er sendt inn, sender vi en betalingslenke på e-post. Vær oppmerksom på at sykler må forhåndsbestilles i minimum seks dager.
Er sykler inkludert i de guidede turene som står på idrettsprogrammet? Ja, prisen inkluderer en sykkel, men kun under den guidede turen. Ønsker du å beholde sykkelen resten av dagen, bestill og betal denne i sykkelsenteret.
Arrangerer du konkurranser på Playitas? Ja, det arrangeres mindre konkurranser hver uke som fyrløpet 13 km, 5 km og 10 km løp og et Aquathlon. Gratis deltakelse.
Hvordan fungerer innsjekking på Playitas Resort? Innsjekking kl 15.00 og utsjekk senest kl 11.00 Ha pass og billett for hånden ved innsjekking. Romnøkkelen din er et hotellkort som du alltid bør ha med deg. Armbåndet presenteres ved måltidene og indikerer hvilke måltider du har betalt for. Du kan betale for romnøkkelen med kredittkort ved kjøp i hele Playita-området. Du betaler hele regningen ved utsjekking. Er det en minibank på Playitas Resort?
Ja, den er koblet til resepsjonen på Playitas Hotel.
Er det en lege på Playitas Resort? Legen kommer på forespørsel hverdager kl 18.00 og helger kl 16.00 Apollos ansatte yter gjerne denne tjenesten i forbindelse med sykdom eller behov. Den nærmeste helseklinikken er i nabolandsbyen Gran Tarajal (ca. 5 kilometer fra Playitas Resort.)
Finnes det leiligheter tilrettelagt for personer med nedsatt funksjonsevne? Ja, åtte og de må forhåndsbestilles.
Er det badevakter ved bassengene? Ja.
Hvordan kommer du deg til nærmeste landsby? Landsbyen Las Playitas ligger ca. 10 minutters gange unna. Enkel adkomst via stranden, alternativt veien rundt hotellbygningen. Her finner du 4 restauranter med veldig god lokal mat. Gran Tarajal ligger ca. 5 km unna. Du kan sykle, gå, ta lokalbuss eller taxi dit.
Hva tilbys på Playitas Resort supermarked? Supermarkedet på Plaza Rambla har et begrenset utvalg av mat. Her kan du hovedsakelig finne drikke og snacks, men også et lite utvalg av mat, kjøtt, fisk, frukt og grønt. Åpningstider 8.00-19.00. I landsbyen Las Playitas er det et lite SPAR-supermarked og i nabolandsbyen Gran Tarajal er det to supermarkeder.
Hvordan og når kommer jeg i kontakt med Apollo-ansatte på Playitas Resort? Apollo servicesenter ligger utenfor resepsjonen på leilighetshotellet. Det går også fint an å ringe vår servicetelefon. Nummeret er angitt på billetten din.
På hvilken restaurant spiser jeg hvis jeg bestiller frokost, halv- eller helpensjon? Hvilken bufférestaurant du spiser på avhenger av hvor på feriestedet du bor. Beboere på Playitas Apart spiser i bufférestauranten på Playitas Apart. Beboere på Playitas Hotel, Playitas Annexe og Playitas Villas spiser i bufférestauranten på Playitas Hotel. Hvis du ønsker å spise et måltid i den andre restauranten, er dette på forespørsel i resepsjonen.
Hva er åpningstidene til bufférestaurantene?Playitas Aparthotel: Frokost: kl 7.30-14.30. lunsj kl. 13.00-15.00 (Server på Playitas Hotel) Middag: kl 18.45-21.15
Playitas Hotel: Frokost: kl 7.30-14.30. lunsj kl. 13.00-15.00 middag kl. 18.45-21.15
Finnes det glutenfritt brød? Ja, men gi oss beskjed om det er behov for dette før avreise slik at kjøkkenet kan forberede seg.
Hva er tilgjengelig i nærområdet, for eksempel restauranter, shopping etc.? I tillegg til Playitas sitt utvalg av à la carte-restauranter, er det fire restauranter i landsbyen Las Playitas, 5-10 minutters gange unna. Lokale tapas og fisk av høy kvalitet serveres der. I Gran Tarajal finner du flere koselige restauranter og kafeer, men også litt shopping. Ønsker du virkelig god shopping, anbefales hovedstaden Puerto del Rosario.
Står det om rettene er laktose/glutenfrie på buffeten? Nei, men spør gjerne kokkene eller serveringspersonalet om du føler deg usikker.
Er det et vegansk kosthold på Playitas Resort? Nei, ingen spesiell diett bortsett fra det som tilbys fra salatbuffeten og det som er tilgjengelig som vegetariske alternativer i bufférestauranten.
Finnes det spesielle diettprodukter på Playitas Resort? Ja, på supermarkedet.
Hvis du bestiller halvpensjon, er frokost- og middagsbuffet inkludert? Ja, frokost- og middagsbuffet er inkludert. Noen ganger kan du bytte middag med lunsj. Sjekk med resepsjonen på stedet. Hvor spiser jeg lunsj på Playitas Resort? På Plaza Rambla har vi alltid en av restaurantene åpen for lunsj. Palapa Bar (på Playitas Hotel) tilbyr lunsj kl 12.00-16.00. Bassengbaren på Playitas Aparthotel tilbyr salatbuffet og enklere retter som pizza, hamburgere, panini med mer kl. 12.00-16.00. Har du leilighet eller villa kan du også lage mat selv. I landsbyen Las Playitas er det også noen gode lunsjsteder. Åpningstider restauranter på Plaza Ramla Restaurant Sportsbar: kl 23.30-00.30. Restaurant Da Luigi: kl 18.30-22.00.
Er det minibar på rommet? Ja, det er for deg som bor på Playitas Hotel. Ta kontakt med resepsjonen dersom du ønsker det oppfylt. Mot avgift:
Skal vi sitte og spise sammen? Er dere et større parti eller en gruppe anbefaler vi at dere bestiller dette på forhånd. Ellers gratis plassering innenfor hotell du bor på (Playitas Apart eller Playitas Hotel).
Tilbys det gruppetrening med en skandinavisktalende instruktør? All gruppetrening foregår på engelsk, uavhengig av trenerens/instruktørens nasjonalitet. Kan og kan alle delta på alle økter? Alle kan delta på gruppetreningen som er tilgjengelig på Sport & Aktivitet-programmet. Noen pass har imidlertid aldersgrense. For å trene i treningssenteret må du være minst 16 år. Barn mellom 10-15 år er velkommen til å trene i treningssenteret sammen med foresatt. Kun gjester som har betalt arrangementsavgift gjelder for arrangement/temauker .
Hva betyr for eksempel zumba, bootcamp osv.? Forklaringer til alle våre klasser finner du på playitas.net/en/sports. Hvor gjennomføres de forskjellige øktene? Det står i Sport & Aktivitetsprogrammet hvor øktene finner sted.
Må man registrere seg på forhånd? Nei, ikke på gruppetreningsøktene. For innendørssykling og annen trening med behov for utstyr eller betaling gjelder påmelding i sportsbookingen.
Hvor er vi hvis det regner? Vi har innendørsalternativer dersom det skulle komme regn. Kan jeg få individuelle ernæringsråd? Nei, vi tilbyr ikke den tjenesten.
Må jeg bruke spesielle sko for å delta på treningsøktene? Gruppetreningsflatene har flerbaneoverflater, så sportssko for innendørs bruk foretrekkes. Ikke-ømme sko anbefales for stavgang og bootcamp. Ønsker du å bruke dine egne sko til innendørs sykling, er syklene våre utstyrt med SPD-låsesystemer. Ønsker du å leie sykkel har vi vanlige pedaler, men er du en dedikert syklist anbefaler vi at du tar med egne sko og pedaler. Pedaler kan leies på stedet. Hjelm er obligatorisk og inkludert ved leie av sykkel. Også her anbefales egen hjelm dersom du er en dedikert syklist.
Er det vann på treningsøktene? Vi gir ikke drikkevann. Vann kan kjøpes i supermarkedet vårt som ligger på Plaza Rambla. Det er også vann å kjøpe i barene. Vi anbefaler ikke å drikke vann fra springen. Vi anbefaler imidlertid på det sterkeste at du tar med eller kjøper en vannflaske og drikker mye daglig.
Når arrangeres Kids Sports Academy? Kids Sports Academy (KSA) arrangeres hver ferieuke og er en idrettsklubb for barn fra 5 år og oppover. Det koster ingenting å delta. Her kan du lese mer om Kids Sports Academy.
Kan du legge igjen 4-åringen din i barneklubben og være med på en treningsuke? Barn over 4 år er velkomne i barneklubben.
Er området veldig kupert? Playitas Hotel ligger i en fjellskråning, det vil si at området er kupert. Det er heiser og en taubane du kan bruke for å komme deg mellom de forskjellige etasjene. Ellers er det ingen store nivåforskjeller å snakke om, det er både ramper og trappetrinn overalt.