Kanapitsa & Kalamaki, to grønne perler som gjør sommeren litt ekstra magisk! Her finner du ro, vakker utsikt og små strender som føles som dine egne hemmelige gjemmesteder. Du vil bo blant privateide villaer og koselige tavernaer hvor du vil oppleve autentiske greske smaker. Hvis du vil oppleve litt mer, er det bare å hoppe på bussen til Skiathos by.

Populære hotell - Kanapitsa og Kalamaki

Se alle

Mer om reisemålet

På sørkysten av Skiathos ligger de tre små byene Kanapitsa, Kalamaki og Tzaneria i grøntområder på en liten halvøy.  Her råder fred og ro, og flere av de vakre villaene på halvøya er privateide. Flere steder er det små genuine tavernaer hvor du kan sette deg ned for en kopp kaffe eller en matbit.

Flere fine små strender

Flere steder på halvøya kan du finne små badeviker med krystallklart vann og fine sandstrender. Den familievennlige stranden i Kanapitsa er utrolig vakker med frodige omgivelser og med en fantastisk utsikt. Her er vannet stille og det er flere koselige tavernaer og strandrestauranter. På stranden kan du leie solsenger, parasoller og ulike typer vannsport, som vindsurfing, vannski og vannscooter.

De små buktene Sklithri og Tzaneria er begge trivelige med krystallklart vann og fin strand. Vil du kjøle deg ned, er det noen små tavernaer og hotell her.

Oppdag mer av Skiathos

Å komme seg rundt på øya er nesten et must under ferien på Skiathos. Naturen er fantastisk med mange olivenlunder, frukttrær og fantastiske strender, og med lokalbuss kommer du deg enkelt rundt.

Skiathos by er øyas største by med en gammeldags sjarm og i begge havner er det et stort utvalg butikker, kafeer og koselige tavernaer. Skiathos er nok mest kjent fordi flere scener fra musikalfilmen Mamma Mia ble filmet her.

Her kan du lese mer om Skiathos.