Atlantic Holiday - vinteren 2026/2027
Atlantic Holiday er et av våre mest populære Apollo Mondo Selected-hotell – perfekt for de som ønsker å nyte rolige stunder og en fantastisk beliggenhet ved havet i sjarmerende Callao Salvaje. Hotellet byr på magisk utsikt over Atlanterhavet fra bassengområdet, utmerket service, morgenyoga flere dager i uken og romslige, moderne leiligheter. Med høy kundetilfredshet år etter år er dette et av våre mest verdsatte hotell på Tenerife.
Apollo Mondo Selected-hotellet Atlantic Holiday ligger på første parkett ved klippene ut mot havet i Callao Salvaje på Tenerife. Med lyse og fine leiligheter passer hotellet både for par og familier med litt større barn. Fra hotellet har du gangavstand til stranden og til restauranter og barer i området.
Fint bassengområde og takterrasse
Hotellet har et herlig bassengområde med saltvannsbasseng og et lite barnebasseng. Saltvannsbassenget er oppvarmet til minimum 24 grader. Temperaturen kan imidlertid være noe lavere om morgenen og kvelden, og i dårlig vær. Solsenger og parasoller er inkludert samt håndkleservice mot avgift. På taket er det en stor sol-/takterrasse med vakker utsikt over Atlanterhavet og naboøya La Gomera. Ved siden av hotellet ligger en herlig hage med palmer
Mat og drikke
Hotellet har en à la carte-restaurant, Sea Soul, med uteservering og vakker utsikt over Atlanterhavet. Poolbaren tilbyr også en à la carte-meny med sunne retter. I Mondo Café kan du slappe av med en god kopp kaffe eller en ferskpresset juice.
Aktiviteter og trening på hotellet
Hotellet har et treningsrom, og det tilbys morgenyoga og treningstimer med Apollos egne instruktører flere dager i uka. Tennisbane mot avgift. Bordtennis inkludert.
Øvrig om hotellet
Wifi er inkludert på hele hotellet, oppkoblingen varierer. Vaskemaskin og tørketrommel mot avgift. Strykejern og strykebrett kan lånes i resepsjonen. Mikrobølgeovn kan lånes på forespørsel i resepsjonen, begrenset antall. Musikk og folkeliv fra nærliggende barer kan oppleves som forstyrrende i leilighetene som vender mot veien. Bakke ned til stranden. Ved ankomst og avreise stopper bussen cirka 150-200 meter fra hotellet. Det siste stykket må du gå og selv ta med bagasjen. Hotellet har nylig gjennomgått en lettere oppussing av fellesområdene og rommene/leilighetene.
Vil du ta turen inn til Playa de las Americas, går lokalbussen cirka to ganger i timen og det tar cirka 30-40 minutter.
Måltider
Ingen måltider er inkludert.
Mot tillegg:
Frokost.
Halvpensjon (frokost og à la carte-middag).
Til middag er det et valg mellom to forretter, to hovedretter og to desserter.
Legger du til halvpensjon er følgende inkludert:
Julemiddag 24.12.
Nyttårsmiddag
Sesongvariasjoner
Atlantic Holiday er et Apollo Mondo Selected-hotell i perioden 11. oktober 2026 – 3. april 2027. Utenom denne perioden tilbys ingen konseptaktiviteter som morgenyoga med skandinavisktalende instruktører.
- Høy kundetilfredshet
- Mondo Café
- Treningsrom og wifi inkludert
- Direkte transport
Fasiliteter
Basseng
Barnebasseng
Treningsrom
Wifi på rommet
Restaurant
Bar
Beliggenhet
Spania, Kanariøyene, Tenerife, Callao Salvaje
150 m til stranden, 100 m til byen
Direktetransport tilbys

Legges ved bestillingen din
Smidig direktetransport
Ingen stopp mellom flyplassen og hotellet
Bedømmelser
"Vi var der 1 uke i slutt oktober med Apollo reisebyrå. Vi er fornøyde med alt på hotell. God frukost, snill personell. Reint og fint på roma..."
"Saltvannbassenget"
Priser og utmerkelser

CUSTOMER CHOICE AWARD
Hotellet har fått Apollos utmerkelse basert på våre egne kunders vurderinger.






























