Riu Palace Tenerife
Riu Palace Tenerife ligger rett over en vakker, svart lavastrand mellom sjarmerende La Caleta og livlige Playa de las Americas. Her kan du nyte en forfriskende dukkert i havet eller svømme i et av hotellets oppvarmede basseng, nyte god mat fra deilige bufféer og smake på det beste av spansk mat. Hvis du vil slappe av litt ekstra, anbefaler vi en ettermiddag i hotellets spa eller kanskje en runde på en golfbane i nærheten.
Riu Palace Tenerife har et stort bassengområde rett over den svarte lavastranden, og her finner du et evighetsbasseng med aldersgrense på 18 år og to store bassenger for alle. De tre større bassengene er oppvarmet til 22 grader om vinteren. Temperaturen i bassenget kan dog synke noen grader om morgenen, kvelden og i dårlig vær. Det finnes også et barnebasseng og en stor lekeplass. Solsenger, parasoller ved bassenget og på stranden er inkludert, samt basseng- og strandhåndklær. En poolbar og en kombinert poolbar og restaurant. Oppvarmet innendørsbasseng med aldersgrense på 18 år.
I bufférestauranten hvor du kan spise frokost og middag. Restauranten Krystal Fusion og den spanske restauranten er à la carte-restauranter, og du kan også velge å spise middag her – bordreservasjon er nødvendig. Vegetariske alternativer er tilgjengelige. På dagtid serveres det lette lunsjretter fra menyen og små tapasretter i den kombinerte poolbaren og restauranten. Pent antrekk, langbukser for menn til middag. Bar i lobbyen. Loungebar med terrasse med vakker utsikt over havet og en strandbar.
Treningsrom og dampbad er inkludert, og aldersgrensen for bruk av dampbadstuen er 18 år. Spa med diverse spabehandlinger og massasjer – alt mot avgift. Kveldsunderholdning med show og livemusikk et par kvelder i uken. Du kan også delta på Riu Party én gang i uken på hotellet Riu Buenavista – transport inkludert.
Wifi inkludert på hele hotellet.
Måltider
Inkludert:
Halvpensjon (frokost- og middagsbuffé).
Julemiddag 25.12.
Nyttårsmiddag
Halvpensjon serveres i bufférestauranten kl. 7.30-10.30 og 18.00-21.30. Du kan også velge å spise middag i à la carte-restauranten Fusion Krystal og den spanske restauranten med to bordsettinger kl. 18.30–20.00 og 20.30–22.00.
Fasiliteter
Barnebasseng
Basseng
Treningsrom
Wifi på rommet
Restaurant
Bar
Beliggenhet
Spania, Kanariøyene, Tenerife, Playa de las Américas
150 m til stranden, 1.5 km til byen
Bedømmelser
"Fantastisk for barnefamilier, noe for alle aldre. Show hver eneste kveld, barna for være med å lage litt show også. To bassenger og et barne..."
"Hageanlegget og bassengene"