Salalah Rotana Resort

Salalah Rotana Resort

  • • Ved den hvite sandstranda
  • • Deilig med All Inclusive inkludert
  • • Flere restauranter

Salalah Rotana Resort er en rolig ferieoase med uslåelig beliggenhet på den palmekledde sandstranden i Salalah. Hotellet er oppbygd som en liten by med kanaler, basseng og broer mellom bygningene. Med All Inclusive inkludert er det enkelt å komme i i feriemodus med total avkobling – alt du trenger å tenke på er når det er på tide å ta neste bad!


Rom/leiligheter

Dobbeltrom for 1-3 personer. Deluxerom for 1-3 personer. Familierom for 1-3 personer/1-4 personer, hvorav 2 barn.

Les mer om rommene/leilighetene

Vurdering fra TripAdvisor


Fakta & fasiliteter

Til stranda: 0 m
Til sentrum: 800 m
Basseng
Restaurant
Barnebasseng
Bar
Barneseksjon i basseng
All Inclusive tilbys
Spa
Wifi på rommet
Treningsrom
Mer fakta

Beskrivelse

Salalah Rotana Resort består av en hovedbygning og flere separate bygninger der de hyggelige rommene ligger. Hotellet er bygd i tradisjonell arkitektur og innredningen er preget av geometriske, islamske mønster og arabesker.

Hotellet har det to basseng og et separat barnebasseng, med solsenger og parasoller. Håndkleservice er inkludert. Vil du ta en pause fra sola kan du ta noe forfriskende å drikke i poolbaren. Lengter du etter havet er det bare å komme seg ut på den hvite, brede stranda.

Her finner du den internasjonale bufférestauranten Saffron. For en kombinasjon av asiatisk og vestlig mat kan du besøke middagsrestauranten Silk Road, mot avgift. Ved stranden kan du bestille tropiske cocktails, ferskpresset juice og lettere måltider på The Beach Bar & Restaurant. Samtlige á la carte-restauranter er mot avgift.

Lekeplass og aktiviteter for barn. Barneklubb i hotellets regi mot avgift. Tennis og treningsrom. Spabehandlinger, badstue, dampbad og massasje mot avgift. Utlån av sykkel på hotellet.

Wifi inkludert i fellesområdene. Vaskeriservice. Romservice døgnet rundt. Hotellet ligger cirka 800 meter fra Marina Town. Inn til Salalah sentrum er det cirka 22 kilometer.

Måltider

Inkludert:

  • All Inclusive.
  • Julemiddag 24.12.
  • Nyttårsmiddag.

All Inclusive

  • Frokostbuffé i restaurant Saffron kl. 7.00-10.30.
  • Lunsjbuffé i restaurant Saffron kl. 12.30-15.00.
  • Lunsj med fast meny i The Beach Bar. Bordreservasjon.
  • Snacks kl. 15.30-16.30.
  • Middagsbuffé i restaurant Saffron kl. 18.30-22.30.
  • Middag med fast meny i The Beach Bar. Bordreservasjon.
  • Brus, juice, kaffe og te serveres i Saffron, The Beach Bar og Coco Shack kl. 10.30-23.00.
  • Øl, vin og lokale drinker serveres i Saffron, The Beach Bar og Coco Shack, i hht. omansk lov bare mellom kl. 12.00-15.00 & kl. 18.00-1.00 lørdag-torsdag, og fredag fra kl. 14.00-1.00.
  • All Inclusive gjelder ikke for alkoholholdig drikke etter kl. 23.00.

Endringer kan forekomme. Det er obligatorisk å bære hotellets armbånd som identifikasjon. All Inclusive gjelder til kl. 12.00 avreisedagen.

Verdt å vite

  • Det er cirka 22 kilometer til Salalah by.
  • Salalah Rotana ligger cirka. 800 meter fra Marina Town.

Alle hoteller – Salalah

Crowne Plaza Resort

På Crowne Plaza Resort i Salalah strekker bassengområdet seg mellom palmer og grønne områder fra hotellbygningen og helt ned til stranda. Det er mye å gjøre på hotellet. Kanskje vil du teste tennisbanene, treningsrommet eller ta en golfrunde på hotellets 9-hulls bane?

Hilton Salalah Resort

På fine Hilton Salalah Resort er det lett å slappe av og bare la dagen gå. Her kan du starte frisk med en tur langs den lange sandstranda før frokost. Her er det et pent bassengområde og kort avstand til stranda. Avslutt dagen i en av hotellets restauranter.

Fanar Hotel & Residences

Fanar Hotel & Residences i Salalah ligger rett ved stranda og har et fint bassengområde med barnebasseng, solsenger og poolbar. Med førsteklasses service og beliggenhet rett ved Det indiske havet er det lett å komme i feriemodus og bare slappe av.