Fast food
Gyros i pita, en gresk variant av kebab. Velg mellom kylling eller svinekjøtt. Serveres med tzatsiki, tomat og pommes frites i pitabrød. Mettende og veldig godt for en billig penge.
God ost
Naxos er kjent for sin osteproduksjon og her er det mye å velge mellom. Gå ikke glipp av Naxos egen variant av Gruyère ost: Graviera. I den hyggelige butikken Naxos Cheese finner du et stort utvalg av de lokale, lekre ostene. Her selges dessuten andre tradisjonelle produkter som produseres på Naxos, som kitronlikøren og ulike typer av marmelade.
Adresse: Papavassiliou Str. 18.
Kitronlikøren
Gå ikke glipp av å smake på Naxos egen likør - Kitronlikøren. Den har en frisk smak av sitrusfrukten kitron, som kun finnes på denne øya. Likøren lages av bladene til den store vakre frukten og serveres etter maten. Den kommer i tre varianter: den hvite er tørr, den grønne er medium og den røde er veldig søt. En flaske koster fra 10 euro. I Naxos by ligger Kitron Café som serverer spennende drinker laget med likøren, og i Kitronbutikken kan du kjøpe med deg likøren hjem. Oppe i Chalki ligger det også et Kitrondestilleri som du kan besøke.