Baron Palace Sahl Hasheesh
Baron Palace Sahl Hasheesh er et eksklusivt All Inclusive-hotell av topp klasse som ligger på en privat strand i Sahl Hasheesh. Her kan du slappe av og holde deg aktiv deg i hotellets mange basseng, spise godt i restaurantene eller lade batteriene i hotellets spa. Hotellene er en nydelig oase for både store og små. Noen av bassengene, restaurantene og romtypene deluxesuitene med felles basseng og cubrommene har aldersgrense 18 år.
Baron Palace Resort har vi gitt fem soler og det er et hotell av høy klasse som ligger i hjertet av Sahl Hasheesh. Det tilbyr en enestående utsikt over Rødehavet og den fine, private sandstranden.
Det er flere basseng på hotellområdet og hovedbassenget er et evighetsbasseng. Det er også et stort barnebasseng med vannsklier, vannkanoner og en grunnere del for barn i et av bassengene. Et saltvannsbasseng for avslapping med en aldersgrense på 18 år. Også bassenget som tilhører klubbrommene og deluxesuitene har en aldersgrense på 18 år. To av bassengene er saltvannsbasseng. To av bassengene som vender mot havet og barnebassenget er oppvarmet til minst 22 grader vinterstid. Temperaturen i bassenget kan imidlertid falle noen grader om morgenen, om kvelden og i dårlig vær. Jacuzzi. Solsenger og parasoller er inkludert ved bassengområdet og på stranden. Strand- og bassenghåndklær er inkludert. Pool- og snackbar.
Hotellet har et stort utvalg av restauranter og barer. Restaurant Red Sea serverer en internasjonal buffé til frokost, lunsj og middag. På restauranten Bella Vista kan du smake på det italienske kjøkkenet, den egyptiske restauranten serverer mat fra landet og asiatiske smaker i Asian Fusion i restauranten Ying & Yang. Japanske Mikado serverer Teppanyaki og sushi er kun for gjester over 18 år som bor i deluxesuite eller Clubrom. I Infinity Pool Restaurant serveres havets delikatesser og grillede spesialiteter. Bordreservasjon kreves i à la carte-restaurantene. Kleskode - langbukser for menn til middag.
I Palace Lobby Bar kan du sette deg ned og ta en drink til hvilken tid som helst på døgnet. I Bella Vista Italian Lounge kan du ta en forrett før middag (kun for voksne) og senere ta en cocktail og dans på La Salsa Bar and Club. Infinity Pool Bar & Lounge. I The Niche Bar serveres eksklusive cocktailer og røykes cubanske sigarer for voksne. 18 år som aldersgrense. Baron Club Lounge er en eksklusiv bar for de som bor i deluxesuite eller clubrom. For ungdom under 17 år er det Barteen med spill og alkoholfri drikke. Hotellet har også en nattklubb.
Hotellet har et bredt spekter av aktiviteter, som treningsrom, tennis - utstyr ikke inkludert, sandvolleyball, strandfotball, bordtennis, biljard, dart, aerobic, vannaerobic og vannpolo. Det finnes også jogge- og sykkelstier mellom hotellet og stranden. Vannsport som dykking, snorkling, vannski, bananbåt og wakeboard, alt mot avgift. I hotellets spa kan du bruke det oppvarmede utendørsbassenget (aldersgrense 18 år) med saltvann, badstue, dampbadstue, jacuzzi, vitaminbar og juicebar inkludert. Stort utvalg av behandlinger, hamam og hydroterapi mot avgift. Lekeplass. Lekerom for barna med filmvisning, datamaskiner, soverom og leker. Ulike barneklubber på hotellene driver barn fra 1 år til 17 år med engelsktalende personale. Kveldsunderholdning med show og pianomusikk i lobbybaren hver kveld.
Wifi er inkludert på hele hotellet. Strykejern og strykebrett er tilgjengelig for å låne. Ved sen avreiser kan man benytte garderobe og dusj. Det er 8 kilometer til Senzo Mall og omtrent 20 kilometer til sentrum av Hurghada.
Måltider
Inkludert:
All Inclusive
Julemiddag 24.12.
Nyttårsmiddag
All Inclusive
All Inclusive inkluderer:
Frokostbuffé i restaurant Red Sea kl. 6.30-10.30.
Kontinental frokost i Infinity Pool Restaurant kl. 10.30-12.00.
À la carte-lunsj i Infinity Pool Restaurant kl. 12.00-17.00.
Lunsjbuffé i restauranten Red Sea kl. 12.30-15.00.
Iskrem i Infinity Pool Restaurant kl. 12.00-17.00.
Frukt og ettermiddagskaffe i Infinity Pool Restaurant, kl 15.00-16.00 og kl. 16.00-18.00.
Middagsbuffé i restauranten Red Sea kl. 18.30-22.00.
Middagen kan også inntas som en fireretters middag fra fast meny i restaurantene Ying & Yang, Egyptian Restaurant, sjømatretter i Infinity Pool Restaurant, Bella Vista Restaurant, Chillitos Restaurant og grillretter i Infinity Pool Restaurant kl. 19.00-23.00. Suppe, forrett, hovedrett og dessert.
À la carte-snacks i den Egyptian Restaurant kl. 23.30-00.30.
Ubegrenset med forfriskninger, øl, vin og lokale og utvalgte internasjonale drinker i en av hotellets barer døgnet rundt.
Minibar på rommet som fylles på daglig med brus, vann og øl.
En pose klesvask per uke, gjelder ikke renseri.
20 minutters nakke- og ryggmassasje i uken, må reserveres to dager i forveien.
Tyrkisk bad, hamam, en gang per uke, ved bestilling to dager i forveien
Kajakk eller pedalbåt en gang i uken
Belysning på tennisbanen i en time, en kveld i uken
En hårklipp for voksne en gang i uken inkludert.
Endringer kan forekomme. Som identifikasjon er det obligatorisk å bære hotellets armbånd. All Inclusive gjelder fra ankomst til avreise fra hotellet.
Fasiliteter
Basseng
Barnebasseng
All inclusive tilbys
Treningsrom
Wifi på rommet
Restaurant
Bar
Beliggenhet
Egypt, Sahl Hasheesh
Strandbeliggenhet, 20 km til byen
Bedømmelser
"Vitja Baron Palace for ei veke sidan og har bare godord å sei om staden. Hotellet ligg i eit rolig hotellområde eit stykke utanfor sjølve Hu..."
"Atmosfæren, stilen og følelsen av luksus"

































