God dessert
Smak den rykende ferske og varme ghalaktobouriko fra Kalymnos. Desserten, som er en myk kake med filodeig, spiser de overalt i Hellas men anses være spesielt god på Kalymnos. I havna kan du alltid kjøpe fersk ghalaktobouriko.
Friterte minireker
I havna i Pothia på Kalymnos ligger de beste fiskerestaurantene du kan tenke deg! Det er mange å velge mellom men Sebastian er vår favoritt. Her kan de virkelig kunsten å lage lekker mat av den dagsferske fangsten fra fiskebåtene. Du må prøve de friterte minirekene fra Symi som man spiser hele med skallet på. Mums!
Familieeid med vakker utsikt
Familieeide Aegean Tavern byr på velsmakende retter fra Middelhavet og en vakker utsikt over havet i Massouri. Tavernaen er populær, så for å være på den sikre siden er det smart å bestille bord.